Ortodontiline ravi

 Ortodontiline ravi

 Ortodontilist ravi alustatakse põhjaliku uurimise ja diagnostikaga. Ortodont uurib ja mõõdab hambumust põhjalikult. Valmistatakse kipsmudelid, tehakse fotod, röntgenid ja vajadusel muud lisauuringud.

Saadud andmete põhjal koostatakse raviplaan, mille alusel ortodontilist ravi teostama hakatakse. Raviplaani arutatakse patsiendiga põhjalikult ning leitakse sobivad lahendused breketite valiku osas jne. Kui on vajalik hammaste eemaldamine, siis suunatakse hambaid eemaldama pärast raviplaani koostamist.

Breketeid on olemas väga paljude erinevate süsteemidest ja materjalidest. Raviplaani ajal selgitab arst võimaikke valikuid, erinevate breketsüsteemide eeliseid ja puuduseid. Ortodontiakliinikus on kasutusel nii keraamilised, kuldsed kui ka harilikud metallbreketid. Samuti on võimalik valida iseligeeruvaid Damon breketeid.

Lastel teostatakse vajadusel ka varajast ravi. Varase ravi vajaduse otsustab ortodont konsultatsiooni ajal. Varase ravi eesmärk on ennetada probleemide süvenemist ja luua head eeldused hambakaarte harmooniliseks arenguks. Harilikult on varase ravi puhul hiljem vajalik teostada teise etapi ortodontiline ravi pärast hammaste lõplikku lõikumist või lõualuude kasvu sobivas perioodis.

Alla 19-aastastele isikutele on ortodontiline ravi haigekassa kulul vaid Sotsiaalministeeriumist kehtestatud diagnooside puhul.   

Hambaravi

Esmakordsel visiidil hambaarsti juurde teostatakse põhjalik hammaste ja suu tervise kontroll, märgitakse staatus, vajadusel tehakse lisauuringud (röntgen vms.)

Ortodontiakliinikus teostatakse ravi mikroskoobiga.

Hambaravi teostatakse tuimastusega, et tagada patsiendile võimalikult valutu ja meeldiv kogemus. Hambaravi teostamiseks kasutatakse Kofferdami kummi, mis ei lase loputuslahustel sattuda patsiendi suhu ning hoiab ka hambaõõne kogu keeruka protseduuri käigus puhtana.

Meie juures on võimalik teha juureravi, ravida kaariest, puhastada ja valgendada hambaid ning proteesida hambaid. Võimalik on valgendada ka üksikut tumenenud hammast.